ÍRNI MINDENKI TUD!

Akkor mit kell ezen tanulni?

HOGY LEGYEN, AKI ELOLVASSA!

Szakemberek vitatják, sokakban pedig kétségeket ébreszt, hogy vajon tanulható-e az íráskészség. Amennyiben az irodalom oldaláról közelítünk nagyon kifinomult szépérzékkel kell társulnia ahhoz, hogy maradandót alkothassunk, hogy a szöveg mögött az érzelmek mellett nyilvánvaló váljon az írói tudatosság. A technika gyakorolható és fejleszthető, amelyhez ősztől a Magyar Író Akadémia immáron 6 éve sikeresen működő Szépíró mesterkurzusa ismételten hozzájárul.

A Magyar Író Akadémia nem hagyományos egyetemi képzés, hanem egyfajta mesterkurzus, ahol lehetőség nyílik az irodalom professzionális művelőivel való találkozásra, konzultációra, az íráskészség fejlesztésére, valamint a szépírói ambíciók értő, fejlődést segítő közegben való gyakorlására.

Az előadások az íróvá válás folyamatáról, az írás születéséről és kulisszatitkairól, a személyes életútról, tapasztalatokról szólnak. Az első szemeszter célja, hogy testközelbe hozza a kortárs irodalom legismertebb képviselőit, illetve bepillantást engedjen az írók műhelytitkaiba, élményeibe, tapasztalataiba. A hallgatók folytathatják tanulmányaikat a mesterkurzus második szemeszterén, mely kisebb létszámú csoportokkal indul, és az oktatás gyakorlat centrikus órák keretében zajlik kortárs írók vezetésével. Itt már a Magyar Író Akadémia hallgatói mutathatják meg: ők hogyan írnak!

I. szemeszter: 2011. október – december

II. szemeszter: 2012. február – április

Mesterek: Bódis Kriszta / Dragomán György / Grecsó Krisztián / Háy János / Jókai Anna / Kányádi Sándor / Karafiáth Orsolya / Kornis Mihály / Kukorelly Endre / Lackfi János / Lator László / Marék Veronika / Márton László / Nádasdy Ádám / Szabó T. Anna / Szepes Erika / Szilágyi Ákos / Tóth Krisztina / Turczi István / Zalán Tibor

További információk: www.iroakademia.hu

Comments are closed.

Post Navigation