XXXII. MEN

Ez volt a XXXII. MEN!

Május második hetèben került megrendezésre a lusta diákság ereszd el a hajam ünnepe.

Idèn nègy napon keresztül az időjárási viszontagságokkal karöltve önfeledt olykor màr-már önkívületi állapotban kerítettèk hatalmukba a campus területét az igazán MENő arcok.

Ahogyan az elmúlt években is a MEN-t napközben a Selmeci Diákhagyományokhoz kapcsolódó Diákrektor választás versenyszámai és a karok közötti küzdelem határozta meg.

Az egyetem kulcsáért és a leendő diàkrektori székért nyolc csapat folytatott olykor-olykor vérremenő harcot. A hét kar ezen az éven kiegészült egy plusz csapattal, az Öreg Diákokkal. A “nagy Öregek csapatàt” a 10-15 ève végzett bursch gépészmérnök hallgatók alkották. Korábbi hallgatóink hősiesen küzdöttek és mutatták meg a fiataloknak, hogy a règi egyetemista lét még a vérükben van.

A jelöltek rögös utat jártak be csapatunkkal a négy nap alatt, de mindvégig kitartottak a fröccsvàltó, kacsafutam, csilletolás, katonai megmérettetés, lèpcsőfutás és egyéb versenyszámokban. A diákok rektorának 2019-ben a Gèpészmérnök és Informatikai Kar jelöltjèt Szàvai Pétert vàlasztották.

A megfàradt egyetemisták persze a MEN hivatalos fesztivál részén is képviseltettèk magukat a többi fesztiválarccal egyetemben.

Az est hangulatáért olyan nevek feleltek ezen az éven, mint Basshunter, Follow the Flow, Bye Alex, Road, Horváth Tamás, Krúbi és még sokan mások.

Basshunter koncertjére szó szerint megtelt a hàz és a MEN területén moccani sem lehetett a bulizó fiúk-lànyok sokaságától. Közép-Kelet-Magyarorszàg és a térsèg legnagyobb hallgatói rendezvènye ezen a napon ténylegesen megmutatkozott, az igazàn cool arcok ugyanis Miskolcon buliztak.

Persze, jó miskolci egyetemista partykhoz hűen nem hiányozhatott a mulatós sem a négy napos programból sem. Rostás Szabika által emlegetett “csepereg az eső” tènylegesen csepergett, de a régi barátok kötötsègek nélkül töltöttek együtt néhány napot.

A jó társasàg, a remek koncertek és az ízletes ételek és italok mellett a legbátrabbak a magasból élvezhették a MEN nyújtotta lehetősègeket és gyönyörködhettek Miskolc városában.

A rendezvényt a manapság nagy népszerűségnek örvendő Krúbi zárta mélyen szántó gondolataival na persze a Katapult DJ általi vodka szóda kíséretében.

Szóval így telt a május 9. -12. között megrendezett Miskolci Egyetemi Napok, több mint 11 ezer ember jelenlétében. Ez után a party után, mi màr vàrjuk a jövő évi MEN-t.